Przeglądaj
Producenci

Wyposażenie w medycynie pola walki 

Niezależnie od tego, czy jesteś w czynnej służbie, czy strzelasz sportowo sprzęt medyczny powinien być dla Ciebie tak samo ważny jak cała reszta wyposażenia. Wielu z nas zapomina o tym w ferworze doboru nowych, taktycznych gadżetów. Zgodnie ze starą zasadą "skoro masz przy sobie narzędzie robiące dziury miej też coś do opatrywania tych dziur", bo nigdy nie wiesz, kiedy spotkasz na swojej drodze sytuację awaryjną. 

Zrywana apteczka taktyczna - Twój osobisty zestaw bezpieczeństwa  

Znana również pod innymi nazwami takimi jak kieszeń medyczna IFAK (Individual First Aid Kit) czy też z polskiego IPMED. To niezbędne minimum, jakie każdy z nas powinien posiadać w swoim strzelecko/służbowym zestawie. Cechować ją powinna wysoka jakość wykonania i konstrukcyjnie szybki dostęp do wkładu medycznego. W naszej ofercie znajdziecie apteczki firmy Husar oraz Resqline Sam pokrowiec jest jednak niczym bez poprawnie dobranych materiałów opatrunkowych i medycznych, oraz wiedzy z zakresu ich użycia. Opaska uciskowa potocznie nazywana stazą taktyczną, opatrunek wojskowy, chest seal, gaza rolowana do pakowania ran lub opatrunek hemostatyczny, rurka nosowo-gardłowa, para rękawiczek ochronnych, folia NRC. Jak poprawnie używać tych rzeczy nauczycie się na kursach TC3 organizowanych przez certyfikowane firmy.

Taktyczna nerka medyczna - kiedy IFAK to za mało  

Uniwersalne narzędzie do przenoszenia większej ilości sprzętu medycznego. W przypadku, w którym poszkodowany nie ma przy sobie zrywanej apteczki taktycznej musimy korzystać z własnych zasobów medycznych. Szybszy dostęp do nerki niż do plecaka medycznego daje możliwość sprawnego zaopatrzenia rannego w strefie Care Under Fire, a następnie wycofania się z poszkodowanym. W środowisku cywilnym nerka taka znajdzie zastosowanie jako podręczna apteczka przewożona w samochodzie, pakiet medyczny w trakcie szkoleń na strzelnicy lub zestaw awaryjny na imprezach masowych. Dużo większa pojemność niż w przypadku kieszeni medycznej IFAK daje nam możliwość dowolnego skompletowania sprzętu w zależności od zadania, jakie przed nami postawiono lub charakteru wydarzenia, na jakie się wybieramy. O wykorzystaniu nerki medycznej firmy Resqline przeczytacie na profilu SGO Poznań.

Plecak medyczny - kompleksowa opieka nad poszkodowanym w każdych warunkach   

Nieodzowny element wyposażenia w medycynie pola walki. Wykorzystywany do przenoszenia specjalistycznego sprzętu medycznego niezbędnego do udzielenia pomocy zarówno w strefie Tactical Field Care jak i Prolonged Field Care czyli sytuacji, w której czas oczekiwania na ewakuację medyczną przedłuża się do 72 godzin. Taktyczny plecak medyczny musi więc posiadać możliwość precyzyjnej organizacji sprzętu oraz modułowość pomagającą w dostosowaniu do zadań. W ofercie Szutac.pl znajdziecie uniwersalny plecak taktyczny Tasmanian Tiger Modular Pack 30, który za pomocą dedykowanego wkładu można przerobić na plecak medyczny. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl