Przeglądaj
Producenci

Nerki

Nerka taktyczna - uniwersalna kieszeń organizacyjna 

Nie zawsze jest możliwość lub chęć zabrania ze sobą plecaka. Czasem potrzebujemy tylko niezbędny sprzęt w małej ilości, ale nie mieści się on do kieszeni lub ładownicy Cargo. Bywają i takie sytuacje, w których miejsce na pasie taktycznym jest ograniczone, a przydałaby się dodatkowa przestrzeń załadunkowa. Odpowiedzią na wszystkie te potrzeby jest nerka taktyczna. 

Głównym systemem nośnym jest zazwyczaj pas z klamrą, lecz w niektórych modelach dedykowanych do kamizelek taktycznych do dyspozycji mamy również panel z rzepu montowany pod główną klapą. Jak przykład posłuży nam to nerka taktyczna Hybrid Pouch 4.0 od polskiej firmy Husar. W zależności od potrzeby w szybki sposób możemy przechodzić z danego systemu nośnego na inny. Dzięki płaskiej konstrukcji idealnie sprawdza się jako kieszeń organizacyjna pod kamizelką taktyczną i również jako organizer EDC. 

Nerka taktyczna daje nam możliwość pełnej organizacji przenoszonego sprzętu. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na biwak, czy szykujemy do wykonania zadania bojowego, wyposażenie musi mieć swoje konkretne miejsce. 

Nerka medyczna - szybka pomoc kiedy IFAK nie wystarczy 

Wszyscy kojarzą sekcje medyczne ze specyficznych plecaków przystosowanych do przenoszenia specjalistycznego sprzętu. Jednak nie zawsze jest czas, żeby dostać się do ich zawartości. Dlatego część z operatorów sekcji przenosi przy sobie nerki medyczne, w których znajduje się wyposażenie tylko do zabiegów, których wykonanie likwiduje zagrożenie ze strony triady śmierci, czyli masywnych krwotoków, niedrożnych dróg oddechowych oraz odmy. Interwencje te mogą wykonać w krótkim czasie, a następnie przetransportować pacjenta do strefy, w której będzie możliwe użycie plecaka medycznego. 

Nerka medyczna nie jest jednak wyposażeniem tylko i wyłącznie o przeznaczeniu militarnym. Dobrze wyposażona sprawdzi się w roli apteczki samochodowej lub rozszerzonego IFAK. Jeśli jesteś instruktorem, który codziennie prowadzi zajęcia dla wielu ludzi w dziedzinie, która wiąże się z ryzykiem odniesienia obrażeń, dobrze wyposażona nerka medyczna powinna znajdować się w Twoim wyposażeniu.  

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl