Przeglądaj
Producent
Dostępność
Cena
  • od
    do
Producenci

Pas taktyczny - pierwsza linia wyposażenia strzeleckiego 

Każdy strzelec sportowy prędzej czy później zaczyna rozglądać się za platformą, na której będzie mógł zamontować kaburę ze swoim świeżo nabytym pistoletem, ładownice na magazynki i inne wyposażenie. Wybór najczęściej pada na pas taktyczny. Dzieje się tak nie bez powodu. Pas taktyczny jest wyposażeniem bardzo uniwersalnym, które każdy z nas może dostosować do swoich potrzeb. Dodatkowo, jeśli nie zamontujemy na nim ogromnych kieszeni Cargo, powinien dać się łatwo przenosić w plecaku lub torbie. Wszystkie te cechy tracą jednak na znaczeniu, jeśli Twój nowy pas taktyczny wykonany jest z materiałów słabej jakości. W Szutac.pl stawiamy na jakość oferowanych produktów dlatego w naszej ofercie, znajdziesz pasy taktyczne polskiej firmy Bayonet. Cieszą się one  nieposzlakowaną opinią wśród służb mundurowych, jak i całego środowiska strzeleckiego. Oferują nowoczesne rozwiązania w rozsądnych pieniądzach. 

Pas taktyczny a wyposażenie - co powinno się na nim znaleźć 

Mimo tego, że jest to dość indywidualna sprawa, to są elementy, które każdy z nas powinien na pasie posiadać.

Pierwszym z nich jest oczywiście dobrze wyposażony IFAK. Porządna apteczka powinna zawsze znajdować się blisko nas szczególnie w trakcie treningów na strzelnicy. Nie ma preferowanego miejsca na pasie, w którym powinna się ona znaleźć jednak widać tendencję w środowisku taktyczno-strzeleckim do montowania jej z tyłu. Warto wtedy pomyśleć o apteczce taktycznej o niskim profilu, żeby nie przeszkadzała w trakcie strzelania z pozycji leżącej na plecach.

Drugą ładownicą, która obowiązkowo powinna znajdować się na pasie to kieszeń z opaską uciskową. Musimy mieć do niej swobodny dostęp zarówno lewą jak i prawą ręką, więc preferowane miejsce znajduje się z przodu pasa. I pamiętajmy, że w kieszeni ma się znajdować oryginalna, rekomendowana przez komitet TC3 opaska uciskowa. Obecnie po sieci krąży dużo szkodliwych mitów o tym, że podróbki są tak samo dobre jak oryginał. Nie wierz w te brednie. Nie zdecydowałbyś się na samochód z poduszkami powietrznymi z tektury, więc nie inwestuj swoich pieniędzy w niedziałający szmelc. 

Reszta wyposażenia zależy już od naszych preferencji. Najczęstszym wyborem są oczywiście ładownice na magazynki karabinowe i pistoletowe. Do tego kabura z bronią krótką, torba zrzutowa i może małe Cargo. Dobierz wyposażenie, które odpowiada Twoim potrzebą. 

Jaki pas taktyczny wybrać? 

Na rynku dostępnych jest cała gama rozwiązań. Jedne starsze drugie wykorzystujące nowoczesne technologie. Wszystkie mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Używaliśmy wiele z nich lecz najdłużej został z nami trzyczęściowy pas taktyczny. Uniwersalność takiego rozwiązania jest zgodna z filozofią modułowości nowoczesnego sprzętu taktycznego. W dostępnym w Szutac.pl pasie od firmy Bayonet występują 3 elementy. Główny, śrenio-sztywny pas taktyczny, który możemy używać niezależnie jako pasek do spodni. Do tego nakładka molle wykonana przez firmę Templars Gear podszyta rzepem, umożlwiająca montaż wszelakich akcesoriów molle. Cały zestaw zwieńcza miękki pas wewnętrzny z rzepem, który służy do stabilnego montowania pasa głównego z nakładką molle. Połączenie tych trzech elementów umożliwia wygodne przenoszenie wyposażenia na pasie taktycznym bez ryzyka jego przemieszczania się w trakcie biegu. 

Pas taktyczny z klamrą AustriAlpin COBRA® 

Klamry AustriAlpin Cobra® znane są ze swojej pancerności i wytrzymałości. Szybki i prosty system zapinania i rozpinania klamry idealnie wpasował się w potrzeby środowiska taktycznego, dlatego tak chętnie wykorzystywany jest do produkcji pasów strzeleckich. Wspomniana wcześniej wytrzymałość gwarantuje nam bezproblemową pracę z pasem taktycznym w każdych warunkach atmosferycznych. Dodatkowo specjalny system zabezpieczeń w mechanizmie klamry praktycznie uniemożliwia nam zgubienie pasa w trakcie intensywnych działań.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl