Przeglądaj
Producenci

Czym jest plecak taktyczny?

Pytanie chodź, wydaje się banalne, dotyczy bardzo złożonego tematu. Oczywiście można podać uniwersalną definicję, że jest to plecak przeznaczony do użytku przez personel mundurowy w ciężkich warunkach umożliwiający przenoszenie sprzętu niezbędnego do wykonania zadania. Jednak jakie cechy musi mieć dobry plecak taktyczny, który spełni powyższą definicję? 

Plecak wojskowy to przede wszystkim system nośny 

Nie ma się co oszukiwać. Wadliwy, źle wykonany i niewygodny system nośny eliminuje każdy plecak jako użytkowe narzędzie. Być może sprawdzi się na krótkich wypadach do lasu z minimalnym obciążeniem, ale w warunkach taktycznych będzie jedynie utrudnieniem. Poruszając się przez kilka dni po ciężkim terenie z obciążonym plecakiem, musimy być pewni, że nasz system nośny daje nam możliwość odpowiedniego dopasowania do naszej sylwetki, posiada profesjonalny system amortyzacji i jeśli chcemy w nim przenosić ciężki sprzęt, wyposażony jest w pas biodrowy. Każdy plecak wojskowy wysokiej jakości zapewni wam komfortowe podróżowanie nawet z ciężkim ładunkiem. Pamiętać należy jednaj, że nawet najlepszy system nośny na świecie nie uchroni nas całkowicie przed bólem ramion, tylko znacznie odłoży go w czasie w porównaniu z tanimi systemami nośnymi. 

Profesjonalny plecak taktyczny daje możliwość organizacji wyposażenia 

Porozrzucane po całej komorze głównej wyposażenie, nie ma nic wspólnego z szybkim dostępem. Organizacja naszego wyposażenia powinna być dla nas priorytetem tuż po wyborze systemu nośnego. Oczywiście w przypadku, w którym wnętrze plecaka jest gładkie, można stosować worki organizacyjne w celu poukładania sprzętu. Można zrobić to lepiej. Wnętrze pokryte rzepem i panelem molle wykonanym w technologii wykrawania laserowego daje nam niezliczone możliwości konfiguracji komory głównej. Dzięki temu sprzęt jest zawsze w tym samym miejscu, nie przemieszcza się w trakcie biegu z plecakiem i jest szybko dostępny. W warunkach, w których użycie światła jest niemożliwe lub ograniczone z różnych powodów, wygrzebanie konkretnego elementu wyposażenia wrzuconego luzem do plecaka może się okazać trudniejsze, niż myślisz.

Wytrzymały plecak wojskowy - jakość materiałów ma znaczenie 

Niby oklepany frazes a jakże ważny. Teatr działań taktycznych obejmuje różne, często wymagające tereny. Myślisz, że będziesz miał czas się zastanawiać czy plecak wykonany z gorszych materiałów da sobie radę? Czy zawierzyłbyś mu swoje bezpieczeństwo? My na pewno nie. Wytrzymałość i pancerność plecaka taktycznego to trzeci element, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Rozdarcie komory głównej albo wadliwy zamek to ostatnia rzecz, jaka powinna się wydarzyć w trakcie patrolu lub intensywnych działań. Oczywiście w większości przypadków za odporność na uszkodzenia przypłacimy większą wagą niż w przypadku plecaków cywilnych. Są odstępstwa od tej reguły, ale wtedy w grę wchodzą już duże pieniądze jak za plecak wojskowy. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl